Ücretsiz Kargo & Kapıda Ödeme
Üstelik Bütün Siparişlerinizde!

Hakkımızda

Değerli meslektaşlarım;

Tanımı; ilacı hazırlayarak, hastaya sunmak olan eczacılık mesleği, günümüz teknolojik gelişmelerinden en çok etkilenen mesleklerden biri olarak ne yazık ki bilişim uygulamalarına bağımlı hale getirilmiş ve asli görevinden uzaklaştırılmıştır.

Kısaca; önce sanayileşme ile ilacın imalatı laboratuardan sanayiye devredilmiş; sonrasında ise ilaç sunumu, teknoloji ve bilişim uygulamaları ile kontrol altına alınmıştır. (Provizyon sistemi, internet üzerinden yayınlanan ve hızla uygulamaya konulan ilaç fiyat değişiklikleri ve S.U.T. uygulamaları vb)

Devletin ve geri ödeme kurumlarının bilişim uygulamalarına; bağımlı hale gelen eczacılık mesleği teknolojiye olan bağımlılığı nedeni ile teknik sorunlar karşısında bazen çaresiz kalarak durma noktasına bile gelmektedir. (SGK Provizyon kesintileri)

Bu şartlar altında mesleklerini yapmaya çalışan eczacılar geri ödeme kurumlarının uygulama değişikliklerini de hızlı iletişim kaynakları ve internet ortamından öğrenmekte ve bugünden yarına değişen uygulamalar ile olumsuzluklardan hızlıca etkilenmektedirler. (İEGM tarafından yayınlanan fiyat listeleri ve SGK tarafından yayınlanan uygulama tebliğleri vb)

Kısaca; teknolojik gelişmelerin eczacılık mesleğini olumlu etkilemesi beklenirken bu gerçekleşmemiş, hatta gelişen teknolojik uygulamalar mesleği bilgisayar operatörlüğüne indirgemiştir.

Günümüz teknolojik koşulları ile geleneksel bilimsel eczacılık bilgisini bir arada uygulamayı amaçlayan Eczadan Aldım bu amaçla ortaya çıkmıştır.

İyi hizmet sunumu dışında rekabet alanı olmayan eczacılık mesleğinde, eczacının ilaç bilgisi ile fark yaratmasına katkı veren Eczadan Aldım, hasta odaklı bir veritabanı uygulamasıdır.

Sosyal Devlet kavramına uygun birçok gelişmiş ülke, eczacının bilgisine ve hastanın takibine dayalı bu sistemleri teşvik etmekte ve desteklemektedir. Bu uygulamaların en son örnekleri, ülkemizde 69.su gerçekleştirilen Uluslararası Eczacılık Kongresi'nde (F.I.P.) katılımcı ülkeler tarafından anlatılmıştır.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde de benzer uygulamaların olduğunu düşünürsek, Eczadan Aldım - Hasta Odaklı Eczacılık hizmetlerinin verilmesi için bir bilişim altyapısı sağlamayı amaçlamaktadır.

Eczadan Aldım, hastalarımıza daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan ve bu amaçla hasta kayıtlarını düzenli bir şekilde tutmaya ve değerlendirmeye dayanan bir sistemdir.

Değerli meslektaşlarım;

Eczacılık mesleği, günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeleri eczacı ve hasta menfaatine uygun teknolojiler ile desteklemek ve mesleği geleceğe hazırlamak zorundadır. Bu da; ancak hasta odaklı eczacılık uygulamaları ile mümkündür.

Hepinize başarılar ve kolaylıklar dilerim.